Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Skupině

Kloboučník a kapela je amatérská garážová kapela z města Havířova založená v roce 2012 jejích styl je Retro Rock zpívající 60 až 70 let minulého století.

Zpěvák se narodil v roce 1987 v Havířově a kytarista se narodil v roce 1986 taky v Havířově seznámily se když zpěvák byl umístěn v psychiatrické léčebně kvůli Schizofrenii, seznámily se přes dotyk, potom když už byl zpěvák doma tak se různě tihle dva scházely a jednou jak šly centrem Havířova si zpěvák řekl že z kytaristou založí kapelu.
Tak šly domu a ukázal mu Bandzone.cz, přestože stára Progresivní Překližka se už dávno rozpadlá, tak původní název kapely nesl BlackDown černé město čí Wolfschanze a podobně až přišlý na název Kloboučník přestože zpěvák rád nosí klobouk ale budoucí kytarista klobouk nenosil tak se shodly že se to bude jmenovat Kloboučník a kapela.
První si musel napsat 2 texty první text byl Jel jsem trabantem a druhý Labužník Standa, tak hlavní písní pro Bandzone.cz se stál Jel jsem trabantem, a vznikly i další např. Hrad Rabí čí Plukovník Joen Peppers kapela hrála v garáži 2 měsíce a pak kytarista odešel pracovat do zahraničí, a zpěvák zůstal sám, ale začal zpívat sám a udělal mini album Vol.2 kde je dobrý song Hříšní Lidé Města Pražského, mini album Vol.2 obsahuje 3 Songy a další 2 bonusove jako Napoleon čí stejné jméno jako album pisen Vol.2, po albu kapelu lákaly Hrady a Zámky, a právě teď pracuje na své první Kompilací které se jmenuje Návrat Marka Ebena.
Kompilace Návrat Marka Ebena obsahuje ještě song Rudé Náměstí a další Songy které kapela nahrála, kapela teď momentálně hledá kytaristu přes asistenty, aby mohla se dat dál do hromady a nezpívat sám zpěvák.